Pravda o vynálezu Jumpingové trampolíny

Dobrý den vážení fandové jumpingového skákání,
jako majitel společnosti Zámečnictví Jiří Volek s.r.o. provozující internetový obchod  JumpingSPORT.czbych Vám rád objasnil skutečnosti ohledně vzniku 6hranné Jumpingové trampolíny a její právní ochrany.

V roce 2010 jsem vymyslel konstrukci 6hranné trampolíny a díky mým dlouhodobým zkušenostem nutných pro realizaci konstrukce se mi podařilo trampolínu také vytvořit. Do roku 2014 jsem pak tyto 6hranné trampolíny vyráběl pro Tomáše Buriánka a Janu Svobodovou a jejich společnosti za účelem provozování Jumpingu. Trampolíny byly prodávány pod obchodním označením Jumpingová trampolína J6H130 profi.

 
 

V průběhu této spolupráce provedli Tomáš Buriánek a Jana Svobodová registraci užitného vzoru, který chrání technické řešení 6hranné trampolíny. Za původce užitného vzoru, tedy osobu, která vytvořila 6hrannou trampolínu, byli uvedeni Tomáš Buriánek a Jana Svobodová.

Po ukončení naší spolupráce byly ze strany Tomáše Buriánka a Jany Svobodové resp. jejich společností podány proti mé osobě i mé společnosti žaloby na porušení práva k užitnému vzoru, a proto jsem se rozhodl svůj vynález 6hranné trampolíny bránit. Vzájemným návrhem jsem se u soudu domáhal určení, že jsem původcem a majitelem předmětného užitného vzoru.

O určení původcovství rozhodl dne 02.04.2019 Městský soud v Praze rozsudkem, ve kterém jsem byl označen za původce užitného vzoru a tedy i za jeho majitele. Tvrzení Tomáše Buriánka a Jany Svobodové ohledně jejich původcovství soud označil v rozsudku za nevěrohodná a v rozporu s ostatními důkazy. Uvedené rozhodnutí však není pravomocné, neboť se protistrana odvolala.

Nicméně je na místě shrnout, že společnosti vlastněné Tomášem Buriánkem a Janou Svobodovou nemají pro provozování Jumpingu žádné patentované resp. právně chráněné trampolíny. Tomáš Buriánek a Jana Svobodová pouze využili situace v rámci naší spolupráce a neoprávněně si nárokovali práva k danému technickému řešení. Pod tlakem výsledků dokazování v soudním řízení, se vzdali práva k užitnému vzoru s cílem znemožnit mi nabytí vlastnictví k užitnému vzoru.

Více detailních  informací k celému příběhu vám mohu podat osobně nebo prostřednictvím emailu.

Jiří Volek
Zámečnictví Jiří Volek s.r.o.
www.jumpingsport.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení