Jaro ve znamení očisty: 1. Všemohoucí voda

Ruku v ruce se zdravým životním stylem, jde nejen dostatek pohybu, ale především i správný jídelníček a životospráva. Zkuste své tělo probudit po urputném zimním spánku s jarní detoxikací. Na našem blogu vám budeme v průběhu jara přinášet pravidelné typy, které pomohou vaše tělo dostat do rovnováhy.

 Voda jako základ života

Byla, je a bude základem života. Řeč je samozřejmě o všemohoucí vodě, bez které se neobejde žádná detoxikační kúra. Není náhodou, že lidské tělo se skládá přibližně ze 70 % z  vody. Výzkumy vědců navíc potvrzují, že zanedbávaný pitný režim způsobuje, kromě jiného, předčasné stárnutí organismu. Bez vody nemůžeme zkrátka existovat. Neustále cirkuluje v našem těle, a jelikož ji ve dne v noci vylučujeme v moči, potu či při dýchání, musíme ji i pravidelně doplňovat.

Kolik vody mám denně vypít?

Každé tělo je jiné nejen konstitucí, ale především tělesnou hmotností. Stejně jako existují lidé, kteří mají různou tělesnou hmotnost, liší se i množství tekutin, které by měli za den vypít. Výpočet tohoto množství je nadmíru jednoduchý:

Vaše váha v kg x 25 mililitrů tekutiny (=výsledek v mililitrech)

Pokud tedy máme ženu, která váží 60 kg, měla by denně vypít 1,5 litru vody. Jednoduché, že?

Voda mě nebaví

Chtěli byste začít dodržovat pitný režim, ale pít vodu v tomto množství vás zkrátka nebaví? Můžete si svůj nápoj života každý den nějak zpestřit. Přidejte do vody pár kapek citrónu, mátu či salátovou okurku. Chuť vody tím získá na šmrncu a pitný režim se vám bude lépe dodržovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení