Proč jíst biopotraviny?

Mnoho lidí tvrdí, že biopotraviny chutnají zkrátka lépe. Řada šéfkuchařů vaří jen z nich, protože překypují chutěmi. Důvod může být v tom, že ekofarmáři se snaží o to, aby zvířata prožila co nejméně stresu a krmí je pokud možno co nejpřirozenější stravou. Bio ovoce i zelenina rostou pomaleji a mají nižší obsah vody než ty tradiční.

Přátelštější k přírodě

Biozemědělství je navíc mnohem přátelštější k životnímu prostředí a přírodě. Na místech, kde se hospodaří takto, se rozšiřuje druhová pestrost ptáků, motýlů a rostlin. V ekologickém zemědělství je zakázáno používat chemické látky, ať už umělá hnojiva nebo jedovaté postřiky, které zabíjejí živé organismy.

5 důvodů proč jíst biopotraviny

  1. Jsou zdravé

Několik studií prokázalo, že biopotraviny obsahují v průměru o 50% více vitamínů, minerálních látek, enzymů a dalších živin.

  1. Jsou chutné

Obsahují méně vody a více sušiny a přirozených aromatických látek, takže mají mnohdy lepší a výraznější chuť.

  1. Ekozemědělci a biovýrobci udržují vysoké standardy

Biopotraviny pocházejí z důvěryhodných zdrojů. Všichni ekologičtí farmáři a výrobci biopotravin jsou minimálně jedenkrát ročně kontrolování. Standardy ekologického zemědělství jsou ukotveny v Evropské legislativě.

  1. Podporujete správnou ekonomiku

Biopotraviny ve skutečnosti nejsou dražší než tradiční potraviny, protože tradiční produkce je zaplacena ještě několikrát, skrytě a nenápadně, z našich daní. Platíme škody na řekách znečištěných hnojivy, platíme výzkumy, vyvíjení nových typů pesticidů, likvidaci nebezpečných odpadů a důsledky znečištění životního prostředí. 

  1. Jsou nutričně bohatší

Biopotraviny obsahují více vitamínů a živin než produkce z tradičního zemědělství. Biopotraviny měly podle vědeckých studií vyšší průměrný obsah všech 21 analyzovaných živin. Výsledky byly statisticky průkazné pro vitamín C (o 27% více), hořčík (29%), železo (21%) a fosfor (14%).

Biopotraviny obsahují v průměru větší množství vitamínu C a nezbytných minerálů, jako vápníku, hořčíku, železa a chrómu. Stejně tak antioxidantů důležitých v boji proti rakovině. Naopak neobsahují látky, které mohou způsobovat zdravotní problémy, jako srdeční onemocnění, osteoporosu  nebo migrény. A jaké máte zkušenosti s bio produkty vy? Podělte se s námi o ně do komentářů pod článkem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení