Jaro ve znamení očisty: 3. Bez masa to jde lépe!

Už naši předkové se po dlouhé zimě snažili očistit svoje tělo od toxinů, odpadních látek a posílit svou imunitu. V dnešní době je ještě více znatelné, že se přes zimu hůře stravujeme a méně hýbeme. K jarnímu detoxikačnímu rituálu, který nás má zbavit špatných nálad a únavy, bychom proto měli přidat i masový půst.

Tradice a masový půst

Blížící se Velikonoce jsou jedním z nejdůležitějších milníků křesťanských tradic. Dříve byly dokonce vyvrcholením šestitýdenního půstu, který vystřídala slavnostní tabule na Boží hod velikonoční. Měli bychom se alespoň v něčem od našich předků inspirovat a omezit přísun masa (především uzenin).

Vypustit maso se vyplatí

Přísun masa v nadměrném množství může mít negativní dopady na naše zdraví. Pokud totiž přijímáme velké množství bílkovin, usazují se v těle odpadní látky, které tělo špatně odbourává. Stěny buněk jsou pak zakryty povlakem, díky kterému je zpomalený celý metabolismus. To způsobuje únavu a podrážděnost.

Stačí 3 dny

Masa se nemusíte vzdát navždy! Stačí nechat 3 dny tělo odpočinout. Při dodržování správného pitného režimu, dostatečném příjmu ovoce a zeleniny a masovém půstu, se budete cítit jako znovuzrozeni. Pro dlouhodobou očistu těla zařaďte maso do svého jídelníčku maximálně 3x denně. Držíme palce!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení